Euromex EduBlue Binoculair Stereomicroscoop
De Euromex EduBlue Bino is een stereomicroscoop die zeer geschikt is voor educatieve doeleinden. Deze binoculaire stereomicroscoop is uitgerust met twee WF 10x/20 groothoek oculairs met oogschelpen. Eén van de twee oculair tubussen beschikt over dioptrie-instelling. De oogafstand tussen beide oculairs is instelbaar tussen de 55 millimeter en 75 millimeter. De tubussen staan in een hoek van 45 graden.
Keuze uit vier modellen
De Euromex EduBlue Bino is verkrijgbaar in vier verschillende modellen. Het verschil zit in de vergroting van de microscoop. Daardoor is ook de breedte van het gezichtsveld per model verschillend. De details van de vier modellen zijn als volgt:
ED.1302-S
- Vergroting objectieven: 1x en 3x, gemonteerd in draaibare revolverkop
- Totale vergroting microscoop: 10x en 30x
- Breedte gezichtsveld: 20 millimeter bij 10x vergroting, 6,7 millimeter bij 30x vergroting
ED.1402-S
- Vergroting objectieven: 2x en 4x, gemonteerd in draaibare revolverkop
- Totale vergroting microscoop: 20x en 40x
- Breedte gezichtsveld: 10 millimeter bij 20x vergroting, 5 millimeter bij 40x vergroting
ED.1502-S
- Vergroting objectieven: 1x, 2x en 3x, gemonteerd in draaibare revolverkop
- Totale vergroting microscoop: 10x, 20x en 30x
- Breedte gezichtsveld: 20 millimeter bij 10x vergroting, 10 millimeter bij 20x vergroting, 5 millimeter bij 30x vergroting
ED.1802-S
- Vergroting objectieven: 1x, 2x en 4x, gemonteerd in draaibare revolverkop
- Totale vergroting microscoop: 10x, 20x en 40x
- Breedte gezichtsveld: 20 millimeter bij 10x vergroting, 10 millimeter bij 20x vergroting, 6,7 millimeter bij 40x vergroting
LED-verlichting met batterijen
Deze microscoop is uitgerust met energiezuinige LED-verlichting. Eén LED-lamp schijnt van boven het object, de ander van onder. Deze verlichtingen kunnen tegelijkertijd ingeschakeld staan, maar ook afzonderlijk van elkaar geregeld worden. Meegeleverd wordt een netadapter voor 230 Volt netspanning. Maar ook is de levering inclusief drie oplaadbare 1800 mA NiMh AA batterijen en een batterijoplader. De LED-verlichting kan maar liefst 35 uur onafgebroken gebruikt worden.
Ergonomisch statief
De EduBlue Bino beschikt over een stevig statief, dat aan de bovenkant voorzien is van een ergonomische greep voor ondersteuning van de hand. Dit statief is verticaal instelbaar. Scherpstellen gaat gemakkelijk, dankzij de grote knoppen aan de zijkant. De objectplaat is uitgerust met twee klemmen, voor het vastklemmen van het te bestuderen object.
Inclusief stofhoes en handleiding
Bij de Euromex EduBlue Bino worden een handige stofhoes en handleiding meegeleverd. Op deze microscoop zit vijf jaar garantie.
Stereomicroscoop: microscopie met veel diepte
Een stereomicroscoop onderscheidt zich onder andere van een biologische microscoop door de manier van lichtval. Bij een stereomicroscoop wordt het licht meestal op heb object geschenen (bij deze microscoop zowel op als onder het object), terwijl bij een biologische microscoop het licht door het object heen schijnt. Een stereomicroscoop dient niet verward te worden met een biologische microscoop die twee tubussen heeft (waar je dus met twee ogen doorheen kunt kijken). Een stereomicroscoop maakt altijd gebruik van twee oculairs maar in tegenstelling tot een binoculaire biologische microscoop heeft een stereomicroscoop twee aparte optische lichtpaden (met uiteraard twee objectieven en twee oculairs). Deze zorgen ervoor dat het beeld in het linker oculair iets afwijkt van het beeld in het rechteroculair. Dit resulteert in een driedimensionaal beeld van het object dat bekeken wordt.